Yves Saint LaurentLouis VuittonRaybanMichael KorsMiu MiuBeymenBurberryDolce&GabbanaH&MIntımıssımıVogueChanelPierre CardinMangoMassimo DuttiAlexander McQueen Michael KorsMoschinonet-a-porterPradaRalph LaurenTrendyolZaraRoberto CavalliGiorgio ArmaniVersaceGivenchyHermesHotiçBoynerCalvin KleinStradivariusFred Perry

Oud bağımlısı Serhat Tuncay

24-01-2015

Labrand Communications’ın kurucusu Serhat Tuncay tam bir kozmetik tutkunu. Dünyanın farklı noktalarından çeşitli kozmetik markalarını toplarken, çantasında ise nemlendiricisini eksik etmiyor. 
 

Güzelliğin moda ile bağlantısı:  “Önemli bir ortak özellikleri var. İkisinin de görsel olmaları. Ayrıca her ikisi de bize kendimizi ifade etme fırsatı tanıyor. Bu anlamda güçlü araçlar… Birbirinin önüne geçmeden, abartıdan uzak, bütünlük içinde ve en önemlisi bir stil yaratmak için kullanılmalı bence…”

Erkek bakımının önemi: “Bakımın cinsiyeti olamaz. Herkes iyi görünmek istiyor. Bu da ancak bakımlı olmakla mümkün. Dış görünüme bütünsel bakabilmek önemli. Sağlıklı bir yaşam, spor, bakım, mutlu bir hayat… Hepsi bir bütün.” 

Cilt bakım ritüeli: “Gün içinde farkında olamasak da şehir hayatının getirdiği birçok olumsuz etki var. Bulunduğumuz ortamlardaki hava ister istemez cildimize bir şekilde nüfuz ediyor. Bu nedenle her şeyin başı iyi bir temizlik. Yoksa kullandığınız diğer ürünler de olması gerektiği kadar etki edemiyor cildinize. Tabi ki nemlendirici olmazsa olmazlarım arasında. Son zamanlarda göz altı kremi kullanmaya da başladım. Belli dönemlerde, kür şeklinde çeşitli serumlar uyguluyorum. Vücut için ise duş yağı vazgeçilmezlerim arasında.”

Çantasının olmazsa olmazları: “Günün yoğunluğuna ve bulunulan ortamlara göre her an ihtiyaç duyduğum nemlendirici yüz kremi ile soğuk havalarda kurtarıcı el kremi ve dudak balsamı.”


Seyahat çantasında neler var: “Özel seyahat şişesinde Terre D’Hermes parfüm, hemen her çeşit Molton Brown el kremi ve duş jeli, Kiehl’s Cooling özellikli göz altı stik, Thann’ın pirinç içerikli dudak balsamı, REN Vita Mineral nemlendirici ve Marvis diş macunu.”

Vazgeçilmez kozmetik markaları:  “Aesop, Babor, REN ve St Barth.” 

En büyük zaafı: “Koku ve ambalaj! Faydadan önce bunlar ister istemez çekiyor beni.”
 

Parfüm seçerken… “Öncelikle bana hissettirdikleri çok önemli. Parfümün kullanan kişiyle bir araya geldiğinde yarattığı bir kişiliği olmalı. Aslında seçtiğiniz parfüm de giyim tarzınızdan farksız. Onu da bir anlamda üzerinize giyiyorsunuz… Bu nedenle size uygun olması gerekiyor. Ve parfüm şişesi de benim için çok önemli. Sadece sürdüğümde değil gördüğümde de keyif almalıyım. 

Favori parfüm içeriği: “Son zamanlarda oud içeren parfümlere çok büyük bir zaafım var. Dünyanın farklı noktalarından topluyorum. En son Kuveyt’ten aldım. 

Kullandığı parfüm: “Tom Ford,  Vanilla Tobacco.”

En son keşfi:  “Her yurtdışı seyahatimde mutlaka yeni kozmetik markaları ya da ürünleri keşfetmeye özen gösteriyorum. Son keşfim ise İtalyan bir arkadaşımın önerdiği Lancôme’un Absolue L’Extrait serisinden göz altı patch’leri. Kısa sürede etkisini görüyorsunuz. Ancak yalnızken uygulamanızı öneririm, oldukça komik görünebiliyorsunuz.”

 

Canan YOLAÇ

ARCHIVE

    YOU MAY ALSO LIKE